Warszawa

Dziękujemy za udział
Open Source Day 2016

26 Kwietnia 2016
https://opensourceday.pl/wp-content/uploads/2017/04/Jarek-Kusmierek.jpg
Szef działu inżynierskiego: Cloud Platform

Jarek Kuśmierek

Doświadczenie zawodowe
Jarek jest szefem działu inżynierskiego; pomaga w rozwoju chmury Googla oraz projektów powstających w warszawskim oddziale na bazie Google Cloud Platform.
Jarek jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, na którym uzyskał tytuł magistra i zrobił doktorat w specjalności Programowanie Obiektowe.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał jeszcze w trakcie studiów; opracowywał wtedy systemy ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw (np. w Asseco Business Solutions) – ze szczególnym uwzględnieniem systemów produkcyjnych, z naciskiem na łatwą skalowalność i optymalizację baz danych.
W roku 2009 dołączył do Googla, gdzie rozpoczął pracę nad tworzeniem systemów automatyzujących centra danych, dzięki którym ich obsługa stała się łatwiejsza dla programistów. Poprawił również wydajność centrów przy wykorzystaniu analizy obciążenia danymi historycznymi.
Następnie Jarek i jego zespół rozszerzyli zakres chmury publicznej znów koncentrując się na wydajności i automatyzacji. Efektem ich pracy są między innymi Cloud Autoscaler, Developer Console, Cloud Functions, Zync Render i wiele innych. Jego praca polega na budowaniu i rozwijaniu narzędzi automatyzujących, w celu zapewnienia wydajności i niezawodności platformy chmurowej.
Będąc szefem warszawskiego zespołu w latach 2014-2016, Jarek koncentrował się na szybkim rozwoju biura w Warszawie w celu dostosowania działań do wciąż rosnącej chmury Googla – w tym czasie zespół programistów wzrósł z 40 do 150.Make

Connection

Follow


Meet

Company


https://opensourceday.pl/wp-content/uploads/2015/12/logo_inner.png