Warsztaty

17 Maja

Warsztaty


Sala – SAWA


Łukasz Piątkowski – Microsoft

„Migracja środowisk Linux do chmury publicznej Microsoft Azure„

13.00 – 14.20
W trakcie warsztatu zostaną przedstawione narzędzia oraz metodyka przenoszenia środowisk opartych na systemie operacyjnym Linux (zwirtualizowanych oraz tradycyjnych) do chmury Azure. Wynikiem prac będzie działająca maszyna wirtualna w Azure z możliwością zdalnej pracy w tym środowisku.

Andrzej Kardaś – Linux Polska

„Web SSO„

14:45 – 16:30
Celem warsztatów będzie zapoznanie uczestników z dwiema wiodącymi technologiami Open Source, zapewniającymi funkcjonalność pojedynczego logowania (ang. Single Sign On). Warsztaty pozwolą Ci na poznanie podstaw pracy z systemami Apereo CAS i Keycloak oraz porównanie oferowanych przez nie funkcjonalności. Ćwiczenia praktyczne będą dotyczyły integracji i konfiguracji.

Sala – KOMETA


Dariusz Kwaśny – Linux Polska

„Orkiestracja kontenerów z Docker Swarm i Compose„

13:15 – 14:45
Podczas warsztatów dowiesz się jak uruchomić i zarządzać aplikacjami w środowisku kontenerów Docker przy użyciu technologii Swarm i Docker Compose. Zapoznamy Cię z aspektami praktycznymi zastosowania tej technologii do tworzenia nowoczesnych usług.

Konrad Rzentarzewski – Linux Polska

„Automatyzacja kontenerów z Docker i Ansible„

15:00 – 16:30
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak używać Ansible wraz z Docker w procesie zarządzania cyklem życia kontenerów, ten warsztat jest dla Ciebie. Konrad nauczy Cię budować i zarządzać infrastrukturą oraz aplikacjami z jednego miejsca – stacji zarządzającej. Oprócz tego dowiesz się jak zbudować niezawodną automatyzację i jak utrzymać zgodność systemów za pomocą Ansible.


Sala – WARS


Jan Szubiak – Linux Polska

„Orkiestracja kontenerów z OpenShift„

13:15 – 14:45
Platforma zarządzania kontenerami aplikacyjnymi OpenShift to propozycja zawierająca połączenie technologii Docker, Kubernetes oraz doświadczenia firmy Red Hat w zakresie dostarczania dojrzałych i zoptymalizowanych dla środowisk korporacyjnych rozwiązań opartych o znane projekty open source. Dowiedz się jakie możliwości oferuje platforma w zakresie zarządzania aplikacjami w kontenerach.

Przemysław Kuźnicki – Linux Polska

„JBoss na Platformie OpenShift„

15:00 – 16:30
W tym roku Przemek zaprasza na warsztat poświęcony technologii xPaaS. Wykorzysta w nim same modne dziś technologie. Znajdziecie tam: JBoss, OpenShift, Cloud, Docker i Kubernetes. Wszystko zmiksujesz i sprawdzisz efekt jaki możesz otrzymać. Mamy nadzieję, że ten mix technologii zachęci Cię do uczestnictwa w warsztacie.

Sala – WAWEL+SYRENA


Robert Halaczek – Linux Polska

„Orkiestracja kontenerów z Kubernetes„

13:15 – 14:45
Dostępność 24/7, publikowanie nowych wersji aplikacji kilka razy dziennie, skalowanie aplikacji – jeżeli zastanawiasz się jak to zrobić to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Kubernetes to narzędzie open source do zarządzania farmami kontenerów. Zaprojektowane w oparciu o bogate doświadczenie Google z dodatkiem najlepszych pomysłów społeczności. Usprawnij zarządzanie kilkoma aplikacjami i uczyń możliwym zarządzanie setkami.

Radosław Żak-Brodalko – Linux Polska

„Zbieranie i analiza logów z aplikacji w kontenerach„

15:00 – 16:30
Warsztat poświęcony jest technicznym aspektom analizy dzienników systemowych aplikacji biznesowej w różnych obszarach technologicznych (baza danych, serwer aplikacji, logika biznesowa), w dwóch różnych rozwiązaniach do zarządzania rejestrami zdarzeń: Splunk Enterprise oraz ELK (Elasticsearch, Logstash, Kibana). Warsztat pozwoli Ci na porównanie możliwości funkcjonalnych obu rozwiązań.